Leopárd kalács

édes kelt tészta

Jajj már olyan de olyan nagyon régóta el szerettem volna készíteni, hogy tejóééééég! 5 éve? Kb. Most pedig végreee itt fekszik előttem! Annyira édes és mutatós. Imádom! Úgy szeretem a kakaós kelt tésztákat, ah. Kakaóval isteni finom volt! Most is, mint mindig a kedvenc @kenwood_magyarorszag kMix konyhai robotgépemmel dolgoztam, mint mindig, csak ajánlani tudom nagy szeretettel, mert egy álom.

A bejegyzést a Kenwood támogatta.

Leopárd kalács

500 g búzafinomliszt
1 csomag szárított élesztő
1/2 kávéskanál só
110 g kristálycukor
1 csomag vaníliás cukor
1 tojás 
250 ml langyos tej
50 g puha vaj
+ 3 ek cukrozatlan kakaópor+ pár ek tej

A tejet picit felmelegítjük. Fontos, hogy csak langyos, körülbelül 35-38 fokos legyen, mert a túl forró tejben az élesztőgombák elpusztulnak, és nem fog megkelni a tésztánk. A langyos tejben elkeverünk egy teáskanál cukrot, belemorzsoljuk a friss élesztőt, majd hozzáadunk egy nagy teáskanál lisztet a kimért mennyiségből. Alaposan elkeverjük, a tetejét vékonyan megszórjuk liszttel, és letakarva, nagyjából 5-10 perc alatt felfuttatjuk. Miközben az élesztő dolgozik, a lisztet elkeverjük a cukorral és egy csipet sóval. Ha az élesztőnk felfutott, hozzáadjuk a tojást.
Pro tipp: használhatjuk a tojás háromnegyedét a tésztába, a maradékot pedig félretehetjük a kenéshez.

A liszt közepébe mélyedést készítünk, beleöntjük az élesztős keveréket, és hozzáadjuk a puha, szobahőmérsékletű vajat is. A robotgép @kenwood_magyarorszag kMix dagasztókarjával, alacsony fokozaton körülbelül 4 perc alatt fényes, rugalmas tésztát dagasztunk. A tésztát ezután három részre osztjuk: először két egyenlő darabra vágjuk, majd az egyik felet ismét elfelezzük. A legnagyobb, natúr tésztagombócot szépen felgömbölyítjük, és enyhén lisztezett felületen hagyjuk kelni.

A kakaóport kis tejjel vagy, vízzel egy sűrű pasztává keverjük, majd 1 teáskanállal az egyik kisebb tésztarészhez dagasztjuk. Amikor szép, egyenletes színt kapott, ezt is felgömbölyítjük. Ugyanezt megismételjük a másik kis darabbal is, de abba belemegy a maradék, a legtöbb kakaókrém, hogy egy sötétebb árnyalatot kapjunk. Mindhárom gombócot gömbölyítve és letakarva 45 percig pihentetjük. A pihentetés alatt az élesztőgombák gázokat termelnek, ami fellazítja a tészta szerkezetét és elindítja a térfogat-növekedést, miközben a sikérháló ellazul, így a tészta könnyen nyújthatóvá, formázhatóvá és végül finom puhává válik.

Amikor megkelt, mindhárom tésztát 7-7-7 egyenlő részre osztottam és letakarva 15 percig keltek. Először a világos kakaós részt sodortam hurkává, majd ezt beletekertem a kakaósabb tésztába, végül a sima tésztát is kinyújtottam hosszúkásra és beburkoltam vele a kakaósat. Úristen ezt milyen bonyolult leírni!? Na, vajjal kikent formába tettem, én 2 szálat hosszúra sodortam és kettévágtam így lett 9 leopárdmintás szálam. 45 percig letakarva kelt, majd megkentem a félretett tojással és 180 fokra előmelegített sütőben 30 percig sült.